Bavul hazırlamak bazen insana işkence gibi zor gelir. Yanıma ne alsam, şunu yada bunu mu koysam şeklinde düşünceler kafanızı bazen günlerce meşgul eder. Halbuki kendinizi bu kadar yormaya ve üzmeye gerek yok. Seyahate bir kere çıktıktan sonra bazı şeyler zaten kendiliğinden tasarlanmaya başlar. Bavul hazırlamak bizim için artık en kolay iştir. Çünkü  artık bavulda neler olmalı listesi kafamızda hazırdır. Sadece gideceğimiz yerin iklimine göre ufak tefek değişiklikler olacaktır. Bakalım Bavulda Neler Olmalı listemiz nasılmış

Pasaport ve Kimlik (Bunları bavula koymayacağız yanımıza alacağız. Çünkü havaalanında ve otellerde gerekli, ama bavulun yanında dursun gidecekler arasında)

Uçak ve Otel rezervasyonları (Bunları bavula koymayacağız yanımıza alacağız. Çünkü havaalanında ve otellerde gerekli, ama bavulun yanında dursun gidecekler arasında)

Telefon, tablet, kamera şarjları

Banyo malzemeleri

Makyaj malzemeleri (Mutlaka krem olmalı, güneşe ve kuru havaya uygun)

İç ve dış giyim malzemeleri

Gideceğiniz ülkenin iklim şartlarına göre gözlük, şapka, yağmurluk

Bavulunuz kilitli ise tamam, değilse yanınızda küçük bir kilit götürün.

İlaçlarınız (Günlük olarak kullanmakta olduğunuz ilaçlar)

Geniş spektrumlu antibiyotik, anti histaminik, boğaz pastili

Gezi sırasında bavul kadar önemli bir şey daha var ki o da ayakkabı. Mutlaka ayağınızda çok uzun yol gezeceğiniz için rahat bir ayakkabı olmalı.

Bunlar bizim her gezimizde olmazsa olmazlarımız. Bu konulacaklar zaten kafanızdaki listede olduğu için hemen dolaptan bavula. Ne kadar kolaymış değil mi.

Ancaaaaak bunları hazırlarken gideceğiniz uçağın bavulu maximum kaç kg istediğine dikkat edin. Sonra havaalanında ki tartıda standartlara uygun değilse ya fazla para ödersiniz ya da el çantasına koymak üzere bavulu açmak zorunda kalırsınız. Ama size tavsiyemiz yanınıza acil olanların dışında fazla bir şey almanıza gerek yok. Bavulunuzu hazırlayıp kapatınca mutlaka üzerine herhangi bir kaybolma sırasında size ulaşılabilecek bilgileri (ad, soyad, adres, telefon) yazmayı unutmayın.