Konaklama herkes için farklı şekilde değerlendirilebilir. Herkesin kriterleri farklıdır. Kamp yapmak, bir başkasının evinde konaklamak, havaalanında gecelemek, otelde gecelemek, hostel seçenekleri, ev kiralamak herkese göre değişkenlik gösterir. Bazılarımız için sabah kahvaltısı önemlidir, bazılarımız iyi çeken wi-fi ister hem de ücretsiz. Araba kiralayanlar için ücretsiz otopark çok önem taşır. Daha başka bir çok seçenek herkese göre değişkenlik gösterir. Size bazı seçeneklerden bahsedeceğiz. Unuttuklarımız olabilir. Bu konuda sizden de öneri ve destek bekliyoruz.     

İlk olarak bu günlerde oldukça rağbette olan bir başkasının evinde konaklamak. Couchsurfing.com sitesinden girerek hangi ülkede kimler bu şeklide misafir ağırlıyor bulabilirsiniz. Tabi bunun için sizin de kendi evinizde misafir ağırlamanız gerekiyor. Her konaklama size puan kazandırıyor.

airbnb.com sitesinden istediğiniz oda, ev ve karavanı bulabilirsiniz.

hostels.com sitesinden oldukça ucuz ama farklı kişilerle paylaşacağınız oda bulmak kolay. Arkadaşlarınızla birlikte 4-5 kişilik odaları bulabilirsiniz.

Booking.com sitesinden ucuz, güvenilir, istediğiniz kriterlerde otel bulabilirsiniz. Eğer siteye üye olup kendi sayfanızdan girerseniz konaklamalarınız karşılığında puan toplayıp bedava konaklama günü kazanabiliyorsunuz. Bizim sıklıkla kullandığımız oldukça güvenilir bir site. Hele ki filtre bölümünde istediğiniz filtreleri seçerek devam ederseniz daha kolay oluyor. Hatta bazı oteller günlük olarak indirim yapabiliyor. Bizim için genellikle sigara içilmez oda, ücretsiz wi-fi, ücretsiz oto park, gidince ödeme ve kahvaltı dahil seçenekleri ön planda oluyor. Gidince ödeme seçeneği size şöyle bir avantaj sağlıyor. Eğer ki sizin istediğiniz kriterde bir otel o günlük indirim yapmışsa hemen öncekini iptal edip diğerini reserve yapabiliyorsunuz. Böyle çok ucuza, fazla yıldızlı otel bulabildik. Sadece günlük takip önemli. Kahvaltı özellikle açık büfe ise kahvaltınızı yapıp yanınıza günlük kumanyanızı da hazırlayabiliyorsunuz. Ama Amerika otelleri kahvaltı konusunda çok sıkıntılı. Onlar için waffle, meyve suyu ve değişik gevrekler yemek yeterli. Nerede bizim ki gibi kahvaltılar. Hatta birçok otelde waffle kendiniz yapıyorsunuz. Eğlenceli bile oluyor. Ancak Booking.com’dan Türkiye’deki otelleri seçemiyorsunuz. Ancak yurt dışı oteller için geçerli.

Kamp yapmak. Sanırım daha çok gençler için ya da kamp yapmayı sevenler için eğlenceli olabilir.

Trivago.com Tıpkı Booking.com gibi size değişik seçeneklerde konaklama yerleri bulmanızı sağlar. Trivago.com’dan Türkiye’deki otelleri inceleyebiliyorsunuz.