Muğla gezimizde Fethiye-Seydikemer-Saklıkent kanyonuna gittiğimizde zipline olduğunu gördük. Bizim için zipline bir tutku. Gördüğümüz zaman vaktimiz varsa mutlaka hemen yapmaya çalışırız. Adrenalini ve eğlenmeyi seviyoruz. Eğlenirken doğanın tadını çıkarmak, yeşillikler arasından geçmek, akan suların şiddetli akışını yukarıdan görmek çok çok güzel. Bu özgürlüğü (eğer yükseklik korkunuz yoksa) yaşamak o kadar güzel ki anlatmakla olmuyor. 
Hani derler ya anlatmakla olmaz yaşamak gerekir.

Biz daha önce ilk kez zip line ile Trabzon’da tanıştık. Zip line’ı ilk kez Fırtına Deresinde yaptık. Fırtına deresi üzerinde yaptığımız parkur sadece geliş ve gidiş şeklinde idi. Kısa bir parkurdu.

Sonra Amerika’da Santa Cruz’da zipline yaptık. Santa Cruz’da ise 6 stoplu parkur vardı ve parkurlar kısa değildi. Macera köprüsü parkura dahildi.   

Zip line bilmeyenler için yazıyoruz. Yüksek bir noktadan daha alçak bir noktaya bağlanmış çelik halatla kendi ağırlığınızla ve yer çekimi yardımıyla kaymaktır.

Tabi ki bunları yaparken tüm emniyetler alınmış olarak. Neler yapılıyor. Kaskınız, emniyet kemeriniz ve siz rehberlik edecek iki kişi ile birlikte aktiviteye başlıyorsunuz.  

Saklıkent’te zipline aktivitesi için öncelikle ücretimizi ödeyip biletlerimizi aldık. Çok pahalı değil. Servis ile bizi aktivite bölgesine götürdüler. Aktivite için emniyetlerimizi hazırladılar. Parkurumuzda 3 stoplu zipline yani uçuş, üç tanede macera köprüsü var. Veeee işte başlıyoruz.

İki rehberimiz var. Bedirhan ve Argun Beyler bizimle. Bedirhan Bey bizi gönderiyor Argun Bey de bizi karşılıyor

Parkuru bitirdik, rehberlerimize teşekkür ettik. Yine tadı damağımızda kaldı.